Eylem Tok’la ilgili baba Aci’dan 200 bin dolar iddiası

Türkiye’nin konuştuğu olay 1 Mart akşamı İstanbul Eyüpsultan’da yaşandı. Yazar Eylem Tok’un 17 yaşındaki ehliyetsiz oğlu Timur Cihantimur, arızalanan ATV motorunu emniyet şeridinde kontrol eden gruba lüks araç ile çarptı. Feci kazada Oğuz Murat Aci hayata gözlerini kapadı. 17 yaşındaki sürücü Timur Cihantimur, annesi Eylem Tok ile ABD’ye kaçmıştı.


EYLEM TOK 200 BİN DOLAR MI DAĞITTI?
Türkiye’nin konuştuğu trafik kazasında oğlunu kaybeden Özer Aci ise bir televizyon programına katıldı. Muhabir yayında “Eylem Tok’un ABD’de bazı basın organlarına 200 bin dolar dağıttığına dair iddia var. ABD’de bir başkası adına araba aldıkları ve gidecekleri yere bu araçla seyahat ettikleri yönünde bir iddia var. Üçüncüsü ise Timur Cihantimur’un psikolojisinin tamamen bozuk olduğu ve ABD’de online bir psikologdan tedavi aldığı yönünde” ifadelerini kullandı. Baba Aci ise şu açıklamaları yaptı: 38. gündür acımızı içimizde yaşıyoruz. Buraya gelmeden oğlumun annesini mezarının başına götürdüm, bu ilk oldu.

“İLAÇLARLA AYAKTA KALMAYA ÇALIŞIYORUZ”
Bizim de evlat sahibi olduğumuzu Eylem Hanım’ın unutmamasını istiyorum. Burada küçük bir yavrumuz var nereye kadar kaçacak. Oğlumun bana emaneti. Ona iyi bir eğitim aldırmak istiyorum.

BABA ACİ: İÇİMDEKİ YARAYA ALIŞIYORUM…
Oğlum nasıl yazılım mühendisi oldu ise vatana millete hayırlı olması için çalışacağım. Çevremiz bize destek veriyor ilaçlarla ayakta kalmaya çalışıyoruz. Git gide içimdeki yaraya alışıyorum, gelsinler içimdeki yaraya bir nebze su serpsinler.

“DOKTOR OLMUŞ AMA İNSAN OLAMAMIŞ”
Ben her şeyden önce şuna inanıyorum. Merhametli bir babayım. Doktor olmuş ama insan olamamış. Bana taziyeye geldiğini söylüyor kimle geldiğini bilemiyorum. Şu kibrini gururunu bir kenara bıraksın gelsin baş sağlığı dilesin. Oğlu ve eski hanımı gelir teslim olur yüreğimize su serilir.

“YAZIŞMALAR KESİLDİ”
Gerçekler muhakkak ortaya çıkacaktır. Eylem hanım ailemle iletişime geçmedi. Aile dostumuzla WhatsApp üzerinden yazışmalar var; geleceğim, teslim olacağım gibi.

Gelen giden yok. 15 ve 16’sından sonra yazışmalar kesildi. Benim evim belli buyururlar gelirler.

“BELKİ İÇİNDE ÇOK ÖNEMLİ DELİLLER VAR”
Oğlumun kayınbiraderinin telefonu kayıp, ortaya çıkması lazım. Bu telefon orada da olabilir, Eylem Tok almış götürmüş de olabilir. Bir tarafa telefonu attırmış da olabilir. Bugünkü imkanlarda cep telefonu bulunamıyor mu?

Neden bulunamadığını merak ediyorum. Şu olabilir; ormanlık bir alanda bulundu veya sinyal vermiyor. Her geçen gün ulaşma imkanı yok oluyordur. Belki içinde çok önemli deliller vardır. Belki olayı çok farklı noktaya taşıyacak şeyler vardır.

“ÜLKEMİZDE İDAM YOK”
Her şeyden önce insan olsunlar merhametli olsunlar adalete teslim olsunlar. Ülkemizde idam yok. Kendileri o çocuğu o hale getirdiler, psikolojik destek alıyormuş. 5 kişiye çarpıyorsun ölüme terke diyorsun.Baba Cihantimur olayın başında yönlendiricisi. Birilerinden yol haritası aldıklarından eminim. Acaba avukatlarını arayıp ne konuştular, sanmıyorum…

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir